Matematyka z klockami SkriKit

     Na dodatkowych zajęciach z matematyki wprowadziliśmy nowy element zabawy i nauki - klocki SkriKit.  Dzięki nim uczniowie mają możliwość praktycznego eksplorowania matematyki poprzez budowanie i manipulację. Od kształtów i wzorców po operacje matematyczne, te klocki stają się narzędziem do wizualizacji i zrozumienia abstrakcyjnych koncepcji oraz rozwijania widzenia przestrzennego.  SkriKit są wyposażeniem pracowni #LaboratoriaPrzyszłości.


Wielkanocne rękodzieła z długopisami 3D

     Wielkanocne symbole ożywają w rękach dzięki długopisom 3D. Uczniowie klas drugich na zajęciach z programowania tworzyli barwne jaja wielkanocne, króliki z puszystymi ogonami oraz urocze baranki. Każdy detal, każdy wzorek - wszystko jest możliwe dzięki kreatywności i niezwykłym możliwościom długopisów 3D zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.


Kreatywna przygoda z LEGO Education - marzec 2024

     Marcowe zajęcia z programowania były pełne kreatywności i aktywności dzięki zestawom LEGO Education BricQ Motion od #LaboratoriaPrzyszłości.  Uczniowie z każdym krokiem uczyli się podstawowych koncepcji  kreatywnego programowania i budowy. 


Świąteczne dekoracje

     Długopisy 3D, zwane również drukarkami 3D w ruchu, to innowacyjne narzędzie, które pozwala na przekształcenie kreatywnych pomysłów w dzieła sztuki. Klasa 8c wykorzystała długopisy do stworzenia świątecznych ozdób choinkowych. Proces tworzenia zawieszek nie tylko rozwijał kreatywność uczniów, ale także uczył ich cierpliwości, precyzji i współpracy. Pomoce zostały zakupione w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości.

opracowanie: Monika Czekaj


Programowanie z klocami LEGO

     We wrześniu i październiku 2023 r. tematem przewodnim zajęć z robotyki i programowania dla klas 4-6, były klocki LEGO Education zakupione z projektu #Laboratoria Przyszłości. Uczniowie projektowali, budowali i programowali, a następnie z dumą demonstrowali swojego własnego robota LEGO. To była fascynująca podróż przez świat kreatywnego kodowania, która połączyła naukę z zabawą.

opracowanie: Monika Czekaj


Kotyliony rysowane długopisem 3D

     W  listopadzie 2023 r. podczas cotygodniowych zajęć „Programowanie na dywanie” uczniowie klasy 2 rozwijali umiejętności programowania, jak również rysowali  długopisami 3D zakupionymi  z projektu #Laboratoria Przyszłości.

     Dzięki tym narzędziom edukacyjnym, dzieci odkrywały, jak technologia może być złączona z patriotyzmem, tworząc projekty 3D symboli narodowych. Pracując z długopisem uczniowie ćwiczyli cierpliwość, koncentrację doskonaląc przy tym swoje umiejętności manualne. 

opracowanie: Monika Czekaj


Zestawy Magformers zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

     Chwile odpoczynku po zrealizowaniu programu nauczania uczniowie wykorzystywali na kreatywne działania dzięki inspirującym klockom magnetycznym. Zabawa klockami daje okazję do ćwiczenia wyobraźni przestrzennej i zdobywania satysfakcji z budowania wizualnie atrakcyjnych konstrukcji. Dla bardziej wymagających są okazją do wykorzystania wiedzy zdobytej na lekcjach fizyki, np. o środku ciężkości i ferromagnetykach.

opracowanie: Anna Nagórna


Stacja lutownicza  zakupiona w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

     Budowanie obwodów elektrycznych to jednaz podstawowych umiejętności zdobywanych w ósmej klasie na lekcjach fizyki. Do tego niezbędne są przewody, a one w czasie doświadczeń najczęściej ulegają uszkodzeniu. Dlatego w każdej klasie są przeszkoleni uczniowie, którzy potrafią przylutować „kabelek” do „krokodylka” lub „bananka”.

opracowanie: Anna Nagórna


LEGO Education - klocki naszych marzeń

     W maju na zajęciach z robotyki i programowania towarzyszyły uczniom zestawy kloców LEGO Education Spike zakupionych z programu #LaboratoriaPrzyszłości. Nauka programowania z zestawami LEGO to niekończąca się zabawa na wielu poziomach, pracowali na nich uczniowie klas 2-8. Z klockami LEGO Education programowanie stało się bardziej atrakcyjne, uczniowie z pełnym zaangażowaniem wykonują wszystkie zadania, a pomysły na własne projekty nigdy się nie kończą :)


Matematyka z długopisami 3D

     Klasa 8a podczas lekcji matematyki utrwalała własności figur przestrzennych z wykorzystaniem długopisów 3D. Uczniowie pracowali w parach, najpierw zaplanowali i zaprojektowali szablony, a następnie stworzyli trójwymiarowe modele graniastosłupów oraz ostrosłupów.

 

Na zajęciach wykorzystaliśmy sprzęt pozyskany przez szkołę w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

 




Programowanie na dywanie

     Uczniowie klasy 3 od pierwszego spotkania polubili naukę programowania z wykorzystaniem Photonów od #LaboratoriaPrzyszłości. Praca z robotami rozwija kreatywność, logiczne myślenie, uczy rozwiązywania problemów oraz w atrakcyjny sposób wprowadza w świat kodowania i programowania.


Dekoracje świąteczne

     W grudniu uczniowie klas 2 i 3 oraz 5d uczestniczyli w zajęciach podczas których długopisami Banach 3D wykonali ozdoby choinkowe. W ramach zajęć informatyki uczniowie projektowali zawieszki na choinkę w programie Tinkercad. Projekty zostały wydrukowane na drukarce 3D zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.


Dziadek do Orzechów


Nauka lutowania

     W poniedzialek 14.11.22 na kółku chemiczno-fizycznym uczennice klas 8 nauczyły się obsługiwać lutownicę i naprawiły uszkodzone w czasie doświadczeń przewody z zestawów uczniowskich do lekcji o prądzie elektrycznym. Lutownica została zakupiona w ramach udziału w programie #LaboratoriaPrzyszłości.


Rysowanie 3D

    Pierwsze zajęcia z wykorzystaniem długopisów Banach 3D za nami. Przygodę z długopisami rozpoczęliśmy warsztatami dla nauczycieli, a po nich odbyły się zajęcia dla uczniów klas 3 i 5. Rysowanie 3D to fantastyczna zabawa dla małych i dużych, która rozwija kreatywność oraz uczy planowania przestrzennego.

Zakup pomocy został sfinansowany dzięki środkom z projektu #LaboratoriaPrzyszłości.


wydruki 3D


Wydruk 3D - medal


Magnetyzm - spotkanie z fizyką w klasie 3a

     W ramach projektu "Czytam z klasa. Lekturki spod chmurki" klasa 3a poznaje biografię Marii Skłodowskiej-Curie. Nasza wielka uczona rozpoczynała swoją pracę naukową od badania właściwości magnetycznych stali, więc i my przy pomocy fantastycznych zestawów klocków magnetycznych MAGFORMERS od #LaboratoriaPrzyszłości zajęliśmy się tym tematem. Uczniowie eksperymentowali i tworzyli modele używając kilku zestawów klocków. Świetna zabawa i nieoceniona pomoc dydaktyczna!


Photony i SkriBoty na zajęciach z  Robotyki i programowania

     Uczniowie z klasy 5d i 6d podczas cotygodniowych spotkań koła „Robotyka i programowanie” naukę programowania zapoczątkowali z Photonami, a po nich przyszedł czas na samodzielnie budowanie robotów edukacyjnych SkriBot, które okazały się dużym wyzwaniem.

 

Pomoce edukacyjne zostały zakupione z w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości.


Modelowanie obiektów 3d i wydruki


Zajęcia świetlicowe z klockami „Magformers”


Programowanie z robotem Photon

     Kolejny rok rozwijamy zainteresowania i umiejętności małych programistów. Uczniowie klas trzecich podczas zajęć „Programowanie na dywanie” rozpoczęli cykl spotkań z robotami Photon sfinansowanych z programu #Laboratoria Przyszłości.


Laboratoria Przyszłości- opis programu oraz wykaz zakupionego sprzętu

    Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

    Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

    Sportowa Szkoła Podstawowa nr 46 we Wrocławiu w ramach programu „Laboratoria przyszłości” otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w wysokości 162 600,00 zł.

   Zakupiony sprzęt jest wykorzystywany do realizacji podstawy programowej w obu etapach edukacyjnych, na zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz kółkach zainteresowań.

Download
Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości w terminie do 31 grudnia 2021 r.
Na zakup poniższego wyposażenia wykorzystano 60% przyznanych środków finansowych.
Wykaz sprzętu zakupionego w roku 2021.pd
Adobe Acrobat Document 101.1 KB
Download
Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości w terminie od 01.01 do 31.08 2022 r.
Na zakup poniższego wyposażenia wykorzystano 40% przyznanych środków finansowych.
Wykaz sprzętu zakupionego w roku 2022.pd
Adobe Acrobat Document 101.6 KB


Wydruki 3D

Brelok

autor projektu: Adrianna Michałowska


Statyw do Go Pro

autor projektu: Krzysztof Biernacki kl. 6b


Śruba z nakrętką

autor projektu: Marek Krawczyk kl. 6a