Mecz matematyczny

22 maja 2014 r. mieliśmy przyjemność gościć w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 107 przy ul. Prusa. Odbył się tam XX Międzyszkolny Mecz Matematyczny dla uczniów klas piątych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Va: Oliwia Kaniak i Kornelia Borczyk oraz Damian Fajfer i Tadeusz Furykiewicz. Po emocjonujących zmaganiach chłopcy zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

opracowanie: mgr Iwona Bigosińska

XIII Finał DMM

17 maja 2014 r. w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał XIII Dolnośląskich Meczy Matematycznych. Nasza drużyna stanęła na wysokości zadania i po niesamowitej rozgrywce zajęła II miejsce spośród 41 szkół na Dolnym Śląsku. Gratulujemy!

Matematyczne łamanie głowy

9 maja odbył się w naszej szkole konkurs "Matematyczne Łamanie Głowy". W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas piątych i szóstych. Pierwsza część była ligą zadaniową, gdzie uczniowie rozwiązywali zadania w wyznaczonym czasie. Część druga to łamigłówki, zagadki i krzyżówki. Po wielu zmaganiach matematycznych wyłoniliśmy zwycięzców trzech pierwszych miejsc:

Tadeusz Furykiewicz kl. Va  I m.

Pola Soczomska kl. VIa II m.

Damian Fajfer kl. Va III m.

Turniej Młodych Matematyków

Do finału wojewódzkiego XIV edycji Turnieju Młodych Matematyków zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Adam Górkiewicz
     Finał odbędzie się w sobotę 10 maja 2014 r., a laureaci otrzymują punkt rekrutacyjny do gimnazjum. GRATULUJEMY!
Życzymy powodzenia w finale.

opracowanie: wicedyrektor Beata Reus

Dolnośląskie Mecze Matematyczne

W dniu 16 stycznia 2014 r. zakończyła się runda eliminacyjna konkursu matematycznego pod nazwą Dolnośląskie Mecze Matematyczne. W kategorii szkół podstawowych wzięło udział 40 placówek. Naszą szkołę reprezentowali:
12. Michał Kotala
Nasza szkoła zajęła I miejsce w grupie po rozegraniu trzech meczów zakończonych wynikami:
SSP 46 : SP Kobierzyce
       40 : 20
SSP 46 : SP Smolec
       8.5 : 7
SSP 46 : SP Sadków
       20 : 19
Reprezentacja uczniów naszej szkoły zakwalifikowała się do półfinału, w którym weźmie udział 12 najlepszych szkół podstawowych na Dolnym Śląsku.
GRATULUJEMY! Życzymy powodzenia w rozgrywkach półfinałowych i awansu do finału dolnośląskiego.

KOMA 2013

Do finału WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO KOMA zakwalifikowali się następujący uczniowie: