1.   Ida Charatonik – bardzo dobry wynik

2.   Aleksander Muszyński – wyróżnienie

opracowanie: mgr Lidia Pelc

Sukces Natalki

SUKCES NASZEGO TRENERA

Trener piłki ręcznej kl.4b i 5b Marcin Palica zajął 2 miejsce wśród najpopularniejszych trenerów Dolnego Śląska wg. tygodnika Słowo Sportowe. Trener Palica został zgłoszony do plebiscytu przez dziennikarzy gazety, następnie czytelnicy i kibice mogli przez dwa miesiące głosować na swoich ,,ulubieńców,, a wyniki ogłoszono na uroczystej Gali i Balu Sportowca.

Końcowa klasyfikacja najpopularniejszych trenerów Dolnego Śląska za 2016 r.:

1. Bartosz Skwarski (karate) 763 głosy

2. Marcin Palica (piłka ręczna) 752 głosy

3. Renata Klekotko (kajakarstwo) 389 głosów

Wśród zawodników wygrał reprezentant Polski w rzucie dyskiem, srebrny medalista olimpijski z Rio de Janeiro, Piotr Małachowski uzyskując 1602 głosy.

SP 46 NAJLEPSZA W FINALE Turnieju "Pomagajmy sobie wzajemnie"

14 grudnia 2016 r. w Gimnazjum nr 13 reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 46 zwyciężyła w Finale Miejskim XVIII edycji policyjnego turnieju sportowo-edukacyjnego ,,Pomagajmy Sobie Wzajemnie". To już czwarte zwycięstwo naszej szkoły i trenera Marcina Palicy w turnieju miejskim w ostatnich latach.

Po zwycięstwie w eliminacjach dzielnicowych jechaliśmy na finał miejski z dużymi nadziejami na dobry wynik. W Finale XVIII edycji programu wzięło udział aż 16 szkół z terenu miasta i powiatu wrocławskiego. Jury oceniało zmagania sportowe oraz zakres wiedzy teoretycznej, jaką zdobyli uczniowie przygotowując się do udziału w turnieju. W trakcie konkursu przeprowadzono cztery konkurencje, ponieważ różnice między poszczególnymi szkołami liczone były w setnych częściach sekundy, jury bardzo dokładnie analizowało wyniki i radość była ogromna, gdy okazało się, że pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 46 z Wrocławia. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Mirkowa, a na trzeciej pozycji Szkoła Podstawowa z Kobierzyc. Każdy zawodnik zwycięskiej drużyny otrzymał tablet i mnóstwo słodyczy.

Drużyna startowała w składzie:

opracowanie: mgr Marcin Palica

FINALISTKA zDolnego Ślązaczka z j. niemieckiego

Soraya Drumm z kl. 6c zakwalifikowała się do III etapu zDolnego Ślązaczka z j. niemieckiego. Część ustna Finału odbędzie się 23.01.2017 r.

SERDECZNIE GRATULUJEMY ŻYCZĄC POWODZENIA!!!

SsP 46 NAJLEPSZA

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 46 zwyciężyła w dzielnicowych eliminacjach do XVIII edycji policyjnego turnieju sportowo-edukacyjnego "Pomagajmy sobie wzajemnie". Turniej skierowany jest do uczniów klas 4-6. Reprezentacja składa się z trzech dziewczynek i trzech chłopców. W części edukacyjnej dzieci po obejrzeniu ,,scenki przestępstwa,, odpowiadały na pytania policjantów a w części sportowej startowały w trzech zwinnościowych torach przeszkód.

Zawody trzymały w napięciu do ostatniej konkurencji, po której mogliśmy odbierać gratulacje, nagrody i zaproszenie dla najlepszej drużyny do wielkiego finału miejskiego tego konkursu w dniu 14.XII

Drużyna startowała w składzie: Miażdżyk Karolina (6b), Jarocki Piotr (6b) Jarzębowska Julia (5b), Lewandowski Bartosz (5b) Owczarzak Helena (4b), Kobylecki Jan (4b).

Opiekunem był Marcin Palica

finaliści konkursu matematycznego Koma

Do finału konkursu matematycznego KOMA zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Katarzyna Ciszek kl. IV

2. Kornelia Ryznar kl. V

3. Maksymilian Żabski kl. IV

Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV -VI, więc bardzo gratulujemy młodszym uczniom z tej grupy wiekowej!

Wojewódzki finał konkursu odbędzie się w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego w dniu 3.12.16 r.