•  I miejsce w Mistrzostwach Wrocławia Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej
  •  I miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej
  • II miejsce w Finale Dolnośląskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej
  •  I miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży
  •  I miejsce w Finale Wrocławskim i II miejsce w Finale Dolnośląskim w Turnieju piłki ręcznej organizowanym przez  Związek Piłki Ręcznej w Polsce "Szczypiorniak na Orlikach"
  • I miejsce we Wrocławskiej Lidze piłki ręcznej  kl.6

Od marca we wrocławskich halach sportowych rozgrywane były Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Nasi zawodnicy w ośmiu  meczach eliminacyjnych  odnieśli osiem zwycięstw i pewnie awansowali do ścisłego finału, w którym pokonali  SP 76  zajmując  I miejsce w Mistrzostwach Wrocławia.

W kwietniu  dwie najlepsze szkoły Mistrzostw Wrocławia oraz dwie najlepsze szkoły finału międzypowiatowego brały udział w finale strefy wrocławskiej. W meczu półfinałowym nasi zawodnicy pokonali Szkołę Podstawową ze Żmigrodu, a w meczu o I miejsce jeszcze raz  wygrali z  SP 76. Nasza drużyna, jako zwycięzca turnieju, zakwalifikowała się do Mistrzostw Dolnego Śląska.

Turniej finałowy Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców odbył się w Głogowie. Wystartowały w nim 4 najlepsze drużyny Dolnego Śląska – mistrzowie stref: jeleniogórskiej, legnickiej, wałbrzyskiej i wrocławskiej. W pierwszym meczu pokonaliśmy SP 4 Ziębice, w drugim SP 1 Bolesławiec, a w finale ulegliśmy SP 10 Głogów i była to pierwsza porażka w tym roku szkolnym naszej drużyny i trenera Marcina Palicy. Ostatecznie zdobyliśmy srebrne medale czyli II miejsce wśród najlepszych dolnośląskich szkół.

Na kolejne nasze sukcesy nie trzeba było długo czekać!

Przenieśliśmy się z hali na boiska tartanowe tzw. Orliki. We Wrocławiu w turnieju organizowanym przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce nie mieliśmy sobie równych a w rozgrywkach dolnośląskich po remisie w meczu finałowym z drużyną z Głogowa zajęliśmy II miejsce. W kolejnych zawodach tj. Wrocławska Olimpiada Młodzieży czy Wrocławska Liga kl.6  mięliśmy więcej szczęścia i pewnie zdobywaliśmy złote medale!!!

Szkolna  drużyna występowała w składzie:

Wawrzyniak Filip (król strzelców i najlepszy zawodnik we wszystkich turniejach, Strojec Adam (nasz najlepszy bramkarz), Halla Dominik, Milczarski Bartosz, Kubicz Mateusz, Nawracaj Szczepan, Hudek Bartosz, Grabka Michał, Ślusarz Marcel, Bednarek Hubert, Rawa Szymon.

Trenerem drużyny jest Marcin Palica.

Gratulacje dla całej drużyny i trenera!

opracowanie: mgr Marcin Palica

TURNIEJ  PIŁKI  RĘCZNEJ  KL.4B - 19 grudnia 2015

Szkoła Podstawowa nr 46 była organizatorem turnieju piłki ręcznej, w którym udział wzięły cztery najlepsze drużyny z kl.4  wrocławskich szkół podstawowych. W grach eliminacyjnych pokonaliśmy SP 90 oraz SP 74.

W meczu finałowym, w którym było mnóstwo emocji pokonaliśmy jedną bramką SP 17. Po zwycięstwie chłopcy odebrali złote medale!!! Najwięcej bramek dla naszej szkoły zdobyli Bartosz Lewandowski oraz Adam Szczyrbak. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Damian Czachor. Ci trzej zawodnicy wybrani zostali do "drużyny gwiazd" turnieju.