Wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2013/2014

Wrocławska Olimpiada Młodzieży

W dniu 7 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 46 odbyła się Wrocławska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej klas piątych i szóstych. W klasach 5 rywalizowało ze sobą sześć szkół a w klasach 6 cztery kluby sportowe. Mecze rozgrywane były równolegle w sali sportowej i na boisku szkolnym.

Piłkarze ręczni naszej szkoły pokonali w eliminacjach SP 76 - Śląsk i SP z Oławy awansując do finału. W meczu finałowym wygrali z SP 90 - MOS i zajęli 1 miejsce w turnieju.

Pomagajmy Sobie Wzajemnie

W dniu 03.06.2014 odbył sie Finał XVI Edycji Turnieju Sportowo-Edukacyjnego "Pomagajmy Sobie Wzajemnie" organizowanego przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu.

W zawodach wystartowało 14 najlepszych szkół (zwycięzcy zawodów dzielnicowych i powiatowych), a wśród nich nasza szkoła - mistrz dzielnicy Stare Miasto

Dzieci rywalizowały w pięciu konkurencjach sprawnościowych i teoretycznych. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a po czterech konkurencjach byliśmy na trzecim miejscu. W ostatniej konkurencji nie mieliśmy sobie równych i to nasza drużyna cieszyła się z 1 miejsca w całym turnieju. Na 2 miejscu uplasowała sie SP 72 , a na 3 miejscu SP 3.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Ola Jewtuszik (6b), Kacper Dobrzyński (6b), Ola Zapart (5b), Kacper Okapa (5b), Ala Przestrzelska (4b), Szymon Rawa (4b). Trenerem jest Marcin Palica

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 46 w biegu na 1000 metrów

Piłkarze ręczni Szkoły Podstawowej nr 46 mistrzami Dolnego Śląska

Po czterech latach przerwy odzyskaliśmy tytuł najlepszej szkoły na Dolnym Śląsku w piłce ręcznej. Mistrzowski tytuł jest tym bardziej cenny, gdyż we wszystkich etapach tych rozgrywek wystartowało ponad 200 szkół, a złote medale i pierwsze miejsce wywalczyli nasi uczniowie.

Turniej finałowy odbył się 27.03.2014 w Kłodzku i wystartowały w nim 4 najlepsze drużyny Dolnego Śląska – mistrzowie stref: jeleniogórskiej, legnickiej, wałbrzyskiej i wrocławskiej.

W pierwszym meczu pokonaliśmy SP 9 Legnica, w drugim SP 3 Kłodzko, a w trzecim SP 1 Bolesławiec. Zwycięstwo nad drużyną z Bolesławca to piętnasty kolejny mecz bez porażki w tych rozgrywkach naszej drużyny, której trenerem jest Marcin Palica.

W czerwcu najprawdopodobniej rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski, w których wystartuje 16 najlepszych szkół w Polsce – mistrzów województw – a wśród nich Szkoła Podstawowa 46  jako Mistrz Dolnego Śląska.

Piłkarze ręczni Szkoły Podstawowej nr 46 mistrzami strefy wrocławskiej!

W dniu 14.03.2014 Szkolny Związek Sportowy był organizatorem finału strefy wrocławskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Zawody odbyły się w Obornikach Śląskich. Udział w rozgrywkach finałowych wzięły dwie najlepsze szkoły Mistrzostw Wrocławia oraz dwie najlepsze szkoły finału międzypowiatowego.

W meczu półfinałowym nasi zawodnicy wysoko pokonali gospodarzy, czyli Szkołę Podstawową w Obornikach Śląskich, a w meczu o I miejsce rozgromili 12 bramkami  SP 76 Wrocław!

Nasza drużyna, jako zwycięzca turnieju, zakwalifikowała się do Mistrzostw Dolnego Śląska, które odbędą się 27.03.2014 w Kłodzku.

Szkolna  drużyna występowała w składzie:  Haba Jakub, Dobrzyński Kacper, Stecker Mick, Pająk Kacper, Koniszewski Rafał, Górkiewicz Adam, Palica Michał, Jarzębowski Jakub, Okapa Kacper, Gładkowski Jakub.

Trenerem drużyny jest Marcin Palica.

Piłkarze ręczni Szkoły Podstawowej nr 46 mistrzami Wrocławia

W styczniu we wrocławskich szkołach podstawowych rozpoczęły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej organizowane przez Szkolny Związek Sportowy.

Nasi zawodnicy wygrali dziesięć kolejnych meczów, zajmując  1 miejsce w Mistrzostwach Wrocławia.

W  grach eliminacyjnych Szkoła Podstawowa 46 okazała się lepsza od SP 24, SP 75, SP 38 i SP 3. W kolejnym etapie wygraliśmy z SP 45, SP 17, SP 90 i SP 91 awansując do szczebla finałowego. Tam zwyciężyliśmy SP 78, a w meczu o pierwsze miejsce SP 76.

Szkolna  drużyna występowała w składzie:  Haba Jakub, Dobrzyński Kacper, Stecker Mick, Pająk Kacper, Koniszewski Rafał, Górkiewicz Adam, Palica Michał, Wyrwich  Bartłomiej, Jarzębowski Jakub, Okapa Kacper, Gładkowski Jakub.

Mikołajkowe Zawody Pływackie - 5 i 6 grudnia 2013 r.

XIX Zawody Pływackie z Okazji Dni Olimpijczyka oraz VIII Memoriał Romana Chomiaka

W dniu 26-27.10.2013 odbyły się na naszej pływalni  XIX  Zawody Pływackie z Okazji Dni Olimpijczyka oraz VIII Memoriał Romana Chomiaka.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy z klasy 5a i 6a zajmując medalowe miejsca.