MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

JAN PAWEŁ II – PRZYJACIEL MŁODZIEŻY

“Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was.

Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi”. 

 

                                                                           św. Jan Paweł II

     24 maja w Gimnazjum nr 4 odbył się Finał Konkursu  Jan Paweł II – przyjaciel młodzieży, który przeznaczony był dla uczniów klas siódmych oraz gimnazjum Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7aIgor Drobiszewski oraz Paweł Grabka oraz 7 bKarolina Miażdżyk i Hanna Wesołowska.

       Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności w kilku kategoriach : muzycznej, literackiej, wykazując się ogromną wiedzą o Papieżu-Polaku. Poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki, tym bardziej cieszy nas fakt, że nasi uczniowie zdobyli I oraz III  miejsce - gratulujemy :-)


Konkurs  „Pięknego Czytania”

      W dzieciństwie, kiedy byliśmy mali, każdy z nas lubił słuchać bajek, które czytali mu rodzice albo dziadkowie. Robili to wspaniale i dzięki temu przenosiliśmy się w świat magii i fantastycznych wydarzeń. Umiejętność pięknego czytania pozwala nam zinterpretować tekst i nadać mu „trochę życia”.

      9 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs „Pięknego Czytania”. Został on zorganizowany przez Panie polonistki, Magdalenę Buczel i Agnieszkę Chlipałę. W konkursie wzięło udział 32 uczniów z klas

IV – VII. Każdy miał przygotować wybrany przez siebie tekst, którego prezentacja nie mogła przekroczyć

2 minut. Miejscem konkursu była sala nr 37. Wszyscy śmiałkowie mieli się w niej stawić na piątej godzinie lekcyjnej. Kolejność prezentacji została ustalona przez nauczycielki i one także zasiadły w jury. Odczytywane teksty były zarówno poważne, jak również wesołe i zabawne. Niektórzy z uczestników bardzo się denerwowali, a dla niektórych była to całkiem dobra zabawa. Po dwóch godzinach lekcyjnych poznaliśmy najlepszych w konkursie:

I miejsce: Szymon Pyzik kl.5b

II miejsce: Natalia Bakalarz kl.4b

Szymon i Natalia zakwalifikowali się do dalszego etapu i będą reprezentować naszą szkołę.

 

Wszystkich uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie !!!!

Z ostatniej chwili !!! Szymon Pyzik w drugim etapie konkursu zajął II miejsce . Brawo !!!

Opracowała: Jagoda Krawczyk, kl.7a


Wieczór filmowy

       9 lutego po raz kolejny odbył się w naszej szkole - lubiany przez wszystkich - wieczór filmowy. Punktualnie o 16.30 przynieśliśmy materace i pozajmowaliśmy sobie miejsca.

Kiedy już wszyscy byli gotowi, otworzyliśmy przekąski i zaczęliśmy... jeść. Panie włączyły film.

       Tym razem nie była to jednak bajka. Poprzednio, kiedy oglądaliśmy „Trolle”, wszyscy się śmiali, teraz na korytarzu zapanowało milczenie.

       Film pt. „Barwy tęczy” to niezwykła oraz wzruszająca historia. I oczywiście znalazły się osoby, które płakały, i to jak płakały, w tym np. ja J. Ujmująca postać głównego bohatera oraz jego chęć poznawania świata to wspaniały przykład na to, że czasami nie dostrzegamy piękna otaczającego nas świata. Uważam, że ten film powinien obejrzeć każdy młody człowiek, aby mieć możliwość poprawienia czegoś w swoim postępowaniu, niejedna osoba bowiem dostrzegła w Tomasie cechy, które sama chciałaby posiadać. Większość uczniów poważnie potraktowała przesłanie filmu, oglądaliśmy go w skupieniu. Mnie bardzo się podobał.

Opracowała: Jagoda Krawczyk, kl.7a


SZKOLNY KONKURS
NA NAJPIĘKNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ

 

 

„ZAKŁADAMY, BO CZYTAMY”

 

       Zakładka do książki może być całkiem zwyczajna. Może stać się nią nawet niepotrzebny paragon czy skasowany bilet. Natomiast uczniowie naszej szkoły przygotowali na konkurs „Zakładamy,

bo czytamy” zakładki piękne i niezwykłe, a nawet zaskakujące. Twórcy puścili wodze fantazji, pomysłów było wiele: od zakładek z imieniem właściciela, poprzez duszki, kwiatki, paski, kropki, motywy zwierzęce,

a także szkic słynnej budowli, filiżanka czy ołówek ze skrzydłami.

      Najczęściej wykorzystywanym przez konkursowych twórców materiałem był oczywiście papier,

w wielu kolorach i grubościach. Jednak nie oznacza to, że uczniowie nie wykazali się ogromną kreatywnością. Sięgali po pióra, wstążki, folie, nici, watę, włóczkę, cekiny, a nawet klocki lego.

Wybór najpiękniejszych i najciekawszych prac na pewno nie był łatwy😊Oto wyniki:

 I miejsce: Katarzyna Ciszek (kl. 5b)

 II miejsce: Natalia Bakalarz (kl. 4b), Wiktoria Lipna (kl. 4b), Zofia Sztorc (kl. 4b)

 III miejsce: Iga Drobiszewska (kl. 6a), Alicja Grzywańska (kl. 4a), Kornelia Ryznar (kl. 6a)

 Wyróżnienia: Gabriela Babiszewska (kl. 6a), Nikola Czarnecka (kl.4e), Karolina Marek (kl. 7a),

                          Filip Noga (kl.4c), Oliwia Okulowska (kl.4b), Gabriela Sionek (kl.5b), Lena Skrzypczak (kl.4d),

                    Anna Szaro (kl. 6a), Natalia Twardowska (kl. 6b)

Opracowała: Natalia Twardowska, kl.6b


Koszulkowy zawrót głowy

Tradycyjnie trzeba było zachęcić dzieci do czytania książek :)Musieliśmy zatem wymyślić oryginalne hasło i inspirujący rysunek, a następnie umieścić je na koszulkach lub kubkach.

Miałam ogromną satysfakcję, przygotowując moją koszulkę, ponieważ sama lubię czytać książki

i chciałabym, aby i inni sięgali częściej po ciekawe lektury. Swoją pracą próbowałam zachęcić uczniów do czytania i uwierzenia, że książki mogą być nie tylko zajmujące, ale i przydatne w życiu. Byłabym bardzo zadowolona, gdyby wiele osób skorzystało z mojej rady.

Opracowała: Klaudia Ogińska, kl. 5c